Gaziantep SEO Hizmetleri

Lezzet diyarı Gaziantep, genel anlamda her ne kadar yemekleri ile meşhur olsa da iş dünyasında büyük sanayisi ile de tüm dünyada bilinmektedir. Bu nedenle Gaziantep, başta SEO olmak üzere birçok dijital pazarlama alanında çalışacak profesyonellerin arandığı bir şehirdir. Bunu da Gaziantep SEO Hizmetleri araştırmasının ne kadar popüler olduğuna bakarak anlamak zor olmayacaktır.

Gaziantep’te SEO hizmeti almak isteyen ancak bu konuda sorun yaşayan ve çalışacak gerçek bir profesyonel SEO uzmanı bulmakta zorlanan pek çok kurumsal şirket bulunuyor. Çünkü Gaziantep her ne kadar büyük bir şehir olsa da istihdam edilmesi açısından kalifiye ve alanında gerçekten uzman birini özellikle pazarlama alanında bulmak oldukça zor geliyor.Bu nedenle pek çok şirket SEO, dijital pazarlama vb. hizmetleri İstanbul, İzmir gibi şehirlerde yerleşik uzmanlardan veya ajanslardan almaya çalışmaktadır. Neyse ki artık söz konusu Gaziantep SEO Hizmeti ve Gaziantep SEO Danışmanlığı olduğunda çalışılabilecek profesyonellerden biri olarak hizmet sağlamaya başladım.

Eğer Gaziantep SEO Hizmeti veya Gaziantep SEO Danışmanlığı araştırması yapıyorsanız ve güvenle çalışabileceğiniz bir Gaziantep SEO Uzmanı veya Gaziantep SEO Danışmanı arıyorsanız dilediğiniz zaman benimle iletişime geçebilir ve hem destek hem de hizmet almaya başlayabilirsiniz.

Gaziantep SEO Hizmeti ile Nasıl Rakipsiz Olacaksınız?

Gaziantep’te yerleşik bir şirket olarak sitenize veya projenize özel SEO hizmeti alarak nasıl rakipsiz olacağınızı, Gaziantep SEO Hizmeti kapsamında hangi hizmetleri alacağınızı bilerek anlayabilirsiniz.

Profesyonel bir SEO uzmanı olarak sizlere SEO hizmeti kapsamında sunduğumuz hizmetleri aşağıdaki gibi maddelendirebilirim:

 • Site Analizi
 • Anahtar Kelime Analizi
 • Rakip Analizi
 • Teknik SEO
 • Site İçi (On-Page) SEO
 • Site Dışı (Off-Page) SEO
 • İçerik Pazarlama

Hadi gelin şimdi bu hizmetlerin her birini ayrı başlıklar altında inceleyelim.

Site Analizi

Site analizi kapsamında ister Gaziantep Yerel SEO hizmeti, ister Gaziantep Kurumsal SEO hizmeti gibi bir SEO kategorisinde olsun fark etmeksizin SEO hizmeti alarak rakipsiz olmak istediğiniz web sitenizi detaylı bir şekilde analiz ediyorum ve bu analizler doğrultusunda sitenize hem bir SEO reçetesi hem de web tasarım reçetesi çıkararak yapılması gerekenleri belirliyorum. Site analizi kapsamında aşağıdaki veriler elde edilmektedir:

 • SSL Sertifikası ve Güvenlik Analizleri
 • Google Core Web Vitals Uyumluluk Analizi
 • Site Hızı Analizi
 • Kod Analizi
 • Kod/İçerik Oranı Analizi
 • Görsel Analizleri
 • Mobil Uyumluluk Analizi
 • Kullanıcı Deneyimi (UX) Analizi
 • Teknik SEO Analizleri

Tabi ki bu analizleri yapmadan önce sitenizin Google Search Console, Google Analytics, Google Tag Manager, Yandex Metrika gibi webmaster araçlarıyla hem de Semrush, Ahrefs gibi özel SEO yazılımlarıyla entegrasyonunu sağlamaktayım.

Anahtar Kelime Analizi

Anahtar kelime analizi kapsamında SEO hizmetinin sağlanacağı web sitesinde yer alan ürünler, hizmetler ve kategorilere bağlı olarak anahtar kelimeleri analiz ediyor ve potansiyel müşterilerin aramalarında öne çıkabileceğiniz hem aranma hacmi en yüksek ve zorlu anahtar kelimeleri hem de uzun kuyruklu ve rekabeti kolay anahtar kelimeleri tespit ederek uygulanacak SEO stratejileri doğrultusunda stratejilere dahil ediyorum.

Rakip Analizi

SEO hizmeti alacak olup da rakipleri analiz etmemek olmaz. Bu yüzden hem sizden aldığım veriler doğrultusunda hem de kendi araştırmalarım doğrultusunda keşfettiğim rakipleri analiz ediyor, rakiplere kıyasla eksiklerinizi tespit ediyor ve rakiplerin önüne geçebileceğimiz stratejileri belirliyorum.

Teknik SEO

Teknik SEO hizmeti kapsamında SEO çalışmalarına başlayarak sitenizdeki tüm tespit edilen teknik sorunları belirleyip hızlıca çözüyorum ve teknik SEO açısından kusursuz bir web sitesine sahip olmanızı sağlıyorum. Peki bunu tam olarak nasıl yapıyorum? Aşağıdaki gibi maddeler halinde anlatabilirim:

 • Sitede mutlaka var olması gereken sitemap.xml ve robots.txt gibi dosyaların var olup olmadığını kontrol edip yoksa var olmasını sağlıyor ve var olup da yanlış optimize edilmişse optimizasyonlarını sağlıyorum.
 • Sitenin URL yapısını analiz ediyorum ve URL yapısı SEO dostu değil ise tüm sitenin URL yapısını %100 SEO uyumlu olacak şekilde optimize ediyorum.
 • İndekslenen sayfaları ve indeksleme ayarlarını kontrol ederek indekslenmeyen sayfalarınızın indekslenmesini ve indekslenmemesi gereken sayfaların Google’dan kaldırılarak tekrar indekslenmemesini sağlıyorum.
 • Sitenin hızını optimize edecek önbellekleme ayarlarını ve gerekli durumlarda CDN kurulumlarını gerçekleştiriyorum.
 • Sitedeki tüm görselleri SEO’ya uygun olacak şekilde optimize ediyorum ve bu sayede sitenin hem açılış hızını arttırıyorum hem de disk alanından tasarruf sağlanmasına yardımcı oluyorum.
 • Google Search Console, Google Analytics gibi webmaster araçları aracılığıyla elde edilen verilere göre öncelikle 500 ve 404 hatası veren sayfaları tespit ederek bu hataları gideriyorum, eğer ciddi bir yoğunluk var ise 301 yönlendirme yoğunluğunu en az seviyeye düşürüyorum.
 • Çok dilli sitelerde hreflang yapısını analiz ediyor ve varsa sorunları çözümlüyorum.
 • Canonical yapıyı analiz ediyorum ve varsa sorunları hızlıca çözerek sorunsuz bir canonical yapısının var olmasını sağlıyorum.
 • Schema gerektiren içerikleri ve sayfaları analiz ederek bu sayfaların zengin içerik olarak Google arama sonuçlarında yer alması için gerekli kod düzenlemelerini sağlıyorum.
 • Zararlı backlink analizlerini yapıyor ve siteye negatif yönde etki eden anahtar kelimeleri tespit ederek gerekli işlemleri sağlıyorum.

Yukarıdaki bu maddeler dışında SEO hizmeti sağlanan internet sitesinin durumuna göre başka teknik SEO müdahaleleri de elbette gerekebiliyor ve teknik SEO hizmeti kapsamında tüm bu müdahaleleri gerçekleştiriyorum.

Site İçi SEO

Site içi SEO hizmeti ile birlikte teknik SEO açısından kusursuz hale getirilen sitenin içerik gücünü arttırıyorum ve bu sayede içerik açısından hem kusursuz hem de rakiplerine fark atan bir web sitesine sahip olmanızı sağlıyorum. Genel anlamda site içi SEO kapsamında yapılan işlemler aşağıdaki gibidir:

 • Sitenin “meta title” ve “meta description” gibi arama motorları tarafından anlamlandırılacak olan meta alanlarını SEO’ya uygun bir şekilde stratejik olarak oluşturuyor ya da düzenliyorum.
 • Tüm sayfalarda başlık düzenini H1-H6 başlık etiketlendirmeleri ile sağlıyorum. Özellikle H1 ve H2 etiketi olmayan hiçbir sayfa olmamasını sağlıyor, H3-H6 arası etiketlere sahip olması gereken sayfalarda da gereken hiyerarşiyi oluşturuyorum.
 • Tüm sayfaların içerik gücünü arttırıp bu içerikleri SEO stratejileri doğrultusunda sağlıyorum.
 • Kopya içerik analizi yapıyor ve kopya olarak nitelendirilecek tüm site içi ve site dışı kopya içeriklere müdahale ederek Google’dan kopya içerik dolayısıyla ceza alınmasının önüne geçiyorum.

Site içi SEO, hizmetin sağlanacağı sitenin kategorisine ve analizler sonucu elde edilen verilere göre değişkenlik gösterecektir. Örneğin söz konusu site bir e-ticaret sitesi ise ve sunulan hizmet e-ticaret SEO hizmeti ise bu durumda izlenecek site içi SEO stratejileri ile yerel SEO hizmeti alan bir internet sitesinde izlenecek site içi SEO stratejileri birbirinden tamamen farklı olacaktır.

Site Dışı SEO

Site dışı SEO aşamasına geçtiğimize göre sitemiz teknik ve içerik SEO açısından sorunsuz bir hale getirildi demektir. Site dışı SEO kapsamında ise amacımız sitemizin otorite puanını güçlendirmek ve bu sayede rakiplerine oranla daha yüksek otorite puanına sahip olmasını sağlayarak ilk sıralarda yer almasını sağlamak olacaktır. Peki bunu tam olarak nasıl sağlayacağız? Tam olarak aşağıdakileri yaparak:

 • Sitemizin backlink sayısını kaliteli ve otoriter sitelerden sağlanacak backlinklerle arttıracağız.
 • PR hizmetleri ile siteye sağlanan SEO hizmeti türüne göre yerel, ulusal ve uluslararası haber sitelerinde tanıtım yazıları yayınlayacağız.
 • Yine SEO hizmeti türüne göre bilinir ve otoriter firma rehberlerine kayıtlarımızı yapacağız.
 • Sosyal medya sinyalleri alacağız ve bu sayede sosyal medya trafiği sayesinde site trafiğimizi arttıracağız.

İçerik Pazarlaması

İçerik pazarlaması hizmeti kapsamında internet sitemizin hem ürün ve hizmet sayfalarında hem de var olan veya sonradan kurulacak olan blog tarafında özgün, güncel ve potansiyel müşteriler tarafından sıkça aranan konularla sorulara cevap veren düzenli içerikler yayınlayarak her geçen gün sitemizin trafiğini arttıracağız ve her geçen gün sitemizi ziyaret eden kullanıcı sayısı giderek artacak.

Gaziantep SEO Hizmeti ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Bu bölümde Gaziantep SEO Hizmeti veya Gaziantep SEO Danışmanlığı almak isteyen ancak hizmet almadan önce cevabını merak ettiği sorulara cevap almak isteyenlerin en çok sorduğu ve cevap beklediği soruların cevaplarını paylaşacağız. Eğer aşağıdaki sorular dışında ayrıca sormak istediğiniz sorular var ise benimle iletişime geçebilirsiniz.

Gaziantep SEO Danışmanlığı ile Gaziantep SEO Hizmeti Arasındaki Fark Nedir?

Aslında Gaziantep SEO Danışmanlığı ve Gaziantep SEO Hizmeti terimleriyle sunulan hizmetler birbirinin tamamen aynısıdır. Aradaki tek fark; SEO hizmeti sağlayan SEO uzmanı ve ajanslarının ve SEO araştırması yapanların bazılarının SEO hizmeti, bazılarınınsa SEO danışmanlığı terimlerini kullanmasıdır.

Gaziantep SEO Uzmanı mıyım Yoksa Gaziantep SEO Danışmanı mıyım?

Bir üst başlık altında hizmet ve danışmanlık arasındaki farkın ne olduğundan bahsetmiştim. Bıuna bağlı olarak da bana hem Gaziantep SEO Uzmanı hem de Gaziantep SEO Danışmanı diyebilirsiniz.

Gaziantep SEO Hizmetleri Nelerdir?

Gaziantep SEO Hizmetleri, tüm SEO türlerini kapsayan hizmetlerdir ve içinde Gaziantep Yerel SEO, Gaziantep E-Ticaret SEO, Gaziantep Kurumsal SEO gibi alt SEO hizmetlerini barındırmaktadır.

Gaziantep Yerel SEO Hizmeti Veriyor muyum?

Elbette SEO hizmeti ya da diğer bilinen adıyla SEO danışmanlığı kapsamında Gaziantep Yerel SEO hizmeti ya da danışmanlığı da alabilirsiniz. Sunduğum SEO hizmetleri kapsamında herhangi bir kısıtlama yoktur ve tüm SEO hizmeti türlerinde hizmet sağlayabilmekteyim.

Gaziantep Kurumsal SEO Hizmeti Veriyor muyum?

Yerel SEO başlığında da bahsettiğim gibi sunduğum SEO hizmetleri kapsamında herhangi bir kısıtlama yoktur, dolayısıyla Gaziantep Kurumsal SEO Hizmeti de sağlamaktayım.

Gaziantep E-Ticaret SEO Hizmeti Veriyor muyum?

Gaziantep E-Ticaret SEO Hizmeti sağlayarak hem internet sitenizin organik trafiğini hem potansiyel müşteri kitlenizi hem de potansiyel satışlarınızı arttırmanızda %100 katkı sağlıyorum.

Gaziantep SEO Fiyatları Ne Kadar?

Gaziantep SEO ücretleri olarak da sıkça araştırılan Gaziantep SEO fiyatları, SEO hizmeti sağlanacak sitenin alması gereken SEO hizmeti türüne ve rekabet durumuna göre değişkenlik gösterecektir. Bu bağlamda alınacak Gaziantep SEO hizmeti fiyatı ne kadar uygun olabilir öğrenmek için benimle iletişime geçerek ücretsiz bilgi ve fiyat alabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× WhatsApp