Yazılım

Yazılım, günümüzde büyükten küçüğe pek çok şirketin ihtiyaç duyduğu bir şeydir çünkü yazılımlar, şirketlerin üstünden pek çok yükü almakla beraber birçok işin takibini ve yönetimi sağlamakta birebir çözümlerdir. Bu noktada ihtiyaç duyulan yazılımın ortaya çıkarılmasına yönelik hizmete Yazılım Hizmeti, proje kapsamında ortaya çıkarılacak yazılımlara yönelik hizmete Yazılım Proje Yönetimi ve süreklilik sağlayan yazılım projelerine yönelik hizmetlere Yazılım Danışmanlığı adı verilir.

İhtiyaç durumuna göre kimi zaman basit ve hazır yazılımlar şirketlerin imdadına yetişirken bazı zamanlarda hazır yazılımlar hiçbir ihtiyaca hitap edemediğinden bir yazılım danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyulabilmektedir. Yazılım danışmanlığı kapsamında ise yazılım proje yönetimi hizmeti sunulur ve bunun sayesinde ortaya çıkarılacak yazılımın hangi özelliklere sahip olması gerektiği tüm aşamalarıyla en ince detayına kadar analiz edilir ve sonuç olarak ortaya nokta atışı ihtiyaç duyulan yazılımlar çıkar.

Eğer yazılım ihtiyacınız varsa ve bu kapsamda Yazılım Proje Yönetimi Hizmeti ya da Yazılım Danışmanlığı Hizmeti‘ne ihtiyaç duyuyorsanız hemen benimle iletişime geçerek tüm sorularınıza yanıt bulabilir ve hizmet almaya başlayabilirsiniz.

CAPTCHA Resmi

Bu sayede spam e-postaların önüne geçilmektedir, anlayışınız için teşekkürler.

Yazılım Nedir?

Yazılım, belli bir amaca yönelik olarak hazırlanmış ve bu amaca kusursuz hizmet etmesi sağlanan özel bilgisayar kodlarından oluşan sistemlere verilen bir isimdir.

Daha açıklayıcı anlatacak olursak aslında yazılımlar, özellikle teknoloji çağında bulunduğumuz dönemde farkında olmadan hemen her yerde ve herşeyde kullandığımız sistemlerdir. Örneklemek gerekirse kullandığımız akıllı telefonlar, bilgisayarlar, akıllı saatler, internet hatları, modern ev aletleri, otomobiller vb. birçok cihaz birer yazılıma sahiptir ve bu yazılımlar sayesinde kusursuz çalışmayı ve kullanıcısına cevap vermeyi sağlamaktadır.

Hal böyleyken de iş dünyasında ve daha pek çok konuda yazılımlara ihtiyaç duyulmaması mümkün değildir. Çünkü yazılımlar sayesinde birçok işin takibi ve yönetimi daha kolay, planlı ve sistematik bir şekilde yapılabilmektedir.

Yazılım Danışmanlığı Nedir?

Yazılım Danışmanlığı; ihtiyaç duyulan bir yazılımın ortaya çıkarılması, kurulumu, yönetimi ve takibi gibi hizmetleri kapsayan bir hizmettir.

Yazılım danışmanlığı daha çok sıfırdan oluşturulacak ve sürekli geliştirilip takip edilmesi gereken yazılım projelerinde ihtiyaç duyulan bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında ortaya çıkarılacak yazılımın hem kusursuz bir şekilde ortaya çıkarılması hem sürekli olarak değişkenlere göre geliştirilmesi ve olası aksiliklerde yönetimi ile onarımı gibi hizmetler sorunsuz bir şekilde alınmaktadır.

Bazı durumlarda hazır yazılımlar da ihtiyaçlara hitap edebilmektedir ancak hazır yazılımlarda dahi çoğu zaman bir yazılım uzmanı tarafından müdahale ve geliştirme gerekebiliyor. Dolayısıyla yazılım danışmanlığı hizmetine büyükten küçüğe tüm yazılım sistemine sahip olan işletmeler ihtiyaç duyabilir diyebiliriz. Ayrıca mobil yazılım danışmanlığı, web yazılım danışmanlığı ve masaüstü yazılım danışmanlığı gibi belli bir yazılım türüne göre yazılım danışmanlık hizmeti ihtiyacı da söz konusu olabilir ancak genel olarak yazılım danışmanlığı tüm yazılım türlerini kapsayan bir hizmettir.

Yazılım Proje Yönetimi Nedir?

Yazılım Proje Yönetimi, bir yazılımın kapsayacağı projeye uygun bir şekilde bir proje olarak ortaya çıkarıldığı sürecin yönetimini kapsayan hizmettir.

Yazılım proje yönetimi hizmeti kapsamında ortaya çıkarılacak yazılım henüz oluşturulmaya başlamadan önce yazılımın kapsayacağı iş, proje vb. ihtiyaçlar bir proje haline getirilir ve yazılımın sahip olması gereken çalışma sistematiği oluşturulur. Daha sonra ilgili yazılım ortaya çıkarılırken yazılım bir proje olarak geliştirilir ve ortaya çıkan sonucun nokta atışı olması sağlanır.

Yazılım proje yönetimi web yazılım proje yönetimi, mobil yazılım proje yönetimi ve masaüstü yazılım proje yönetimi gibi pek çok yazılım türüne göre değişkenlik gösterebilir ve buna bağlı olarak adlandırılabilir. Çünkü ihtiyaç duyulan yazılım hangi türde bir yazılım olursa olsun eğer bir projeye yönelik olarak geliştirilecekse bir yazılım proje yönetimi hizmeti ihtiyacı söz konusu olacaktır.

Yazılım Uzmanı Nedir?

Yazılım Uzmanı; yazılım geliştirme konusunda uzman olan kişilere verilen bir unvandır.

Yazılım uzmanlarının bir bölümü yazılım mühendisliği bölümlerinden mezun olarak iş hayatına atılırken bir bölümü de alaylı olarak küçük yaşlarda yazılımlarla ilgilenerek kendini bir yazılım uzmanı seviyesine kadar geliştirebilmiş kişilerden oluşmaktadır.

Yazılım Danışmanı Nedir?

Yazılım Danışmanı, yazılım danışmanlığı kapsamında yazılım danışmanlığı hizmetini yöneten yazılım uzmanlarına verilen bir isimdir.

Yazılım danışmanları ile yazılım uzmanları aslında aynı kişilerdir ama yazılım danışmanları yazılım uzmanlarından farklı olarak ayrıca yazılım projelerinde yöneticilik sürecini de üstlenir ve yazılım projesinin yazılım danışmanlığını kusursuz bir şekilde yönetir.

Yazılım ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Yazılım ve yazılıma yönelik yazılım danışmanlığı ve yazılım proje yönetimi gibi konulara yönelik en sık sorulan soruların cevaplarını bu başlık altında bulabilirsiniz. Aşağıdaki sorular dışında bir sorunuz var ise benimle iletişime geçerek cevap bulabilirsiniz.

Hangi Yazılım Türlerine Yönelik Hizmet Veriliyor?

Mobil yazılım, web yazılım ve masaüstü yazılım fark etmeksizin pek çok yazılım türüne yönelik hizmet sağlanabilmektedir. Esas dikkate alınması gereken husus ihtiyaç duyulan yazılımın neye ve hangi amaca hizmet ettiğidir. Çünkü ortaya çıkarılacak ya da geliştirilecek yazılım buna göre oluşturulacaktır.

En Çok İhtiyaç Duyulan Yazılımlar Nelerdir?

Yazılım dünyasında yüzlerce çeşit yazılıma ihtiyaç duyulabilir. Muhasebe yazılımı, insan kaynakları yönetimi yazılımı, e-posta yönetim yazılımı, depo yönetim yazılımı, diş kliniği yönetim yazılımı, bina yönetim yazılımı, site yönetim yazılımı, doküman yönetim yazılımı, apartman yönetim yazılımı, kafe yönetim yazılımı, restoran yönetim yazılımı, avm yönetim yazılımı, enerji yönetim yazılımı, mobil takip yazılımı, güvenlik sistemi yazılımı gibi yüzlerce çeşit yazılımdan bahsetmek mümkündür. Dolayısıyla tüm iş dünyasının kendi sektörüne ve iş türüne göre ihtiyaç duyabileceği yazılımlar bulunmaktadır.

Hangi Yazılım Dilleri ile Yazılımlar Ortaya Çıkarılıyor?

Birden çok yazılım dilinde yazılımlar ortaya çıkarılabiliyor. Yazılım projelerinde öncelikle ihtiyaç duyulan yazılım bir proje olarak değerlendirilir ve buna bağlı olarak en iyi yazılım dilinin hangisi olduğuna karar verilir. Hatta bazı yazılım projelerinde birden çok yazılım dilinin kullanılması bile mümkün ve gerekli olabilmektedir.

Özel Yazılım Hizmetleri Nelerdir?

Özel yazılım hizmetleri, birebir eşi ve benzeri olmayan ve tamamen benzersiz bir proje bazında ortaya çıkarılacak olan yazılımlara yönelik sunulan yazılım hizmetleridir. Özel yazılım hizmetleri ile ihtiyaç duyulan benzersiz ve özel yazılımlar sorunsuz ve kusursuz bir şekilde ortaya çıkarılır.

En İyi Yazılım Dili Hangisidir?

En iyi yazılım dili diye bir şey yoktur. İhtiyaçlara yönelik olarak en iyi yazılım dilinin hangisi olduğu değişkenlik gösterebilir. Bundan dolayı da birçok yazılımcıya veya yazılım şirketine göre en iyi yazılım dili kendi kullandıkları yazılım dilidir. Bu da kimi zaman Pyhton, gibi yazılım dili olabilecekken kimi zaman da Javascript gibi bir yazılım olabilir. Ayrıca en iyi yazılım dili web, masaüstü ve mobil yazılım gibi yazılım türlerine göre de değişkenlik gösterir.

Dijital Pazarlama, Sosyal Medya ve SEO Yazılımları Yapmak Mümkün müdür?

Her ihtiyaca yönelik yazılım yapılabileceğinden bahsettiğimize göre dijital pazarlama, sosyal medya ve SEO gibi iş kollarına yönelik yazılımlar yapmak da mümkündür. Önemli olan ihtiyacının ne olduğunun tam olarak tespiti ve buna yönelik yazılımın oluşturulmasıdır.

× WhatsApp