Google AdSense

İnternetle haşır neşir olan birçok kişinin mutlaka aklından en az bir defa internetten para kazanma fikri geçmiştir. Çünkü devir artık internet devri ve internet sadece sosyal medyadan, video izlemekten veya oyun oynamaktan ibaret değil!

İnternet para kazanma yolları veya internetten nasıl para kazanılır gibi araştırmalar yaparsanız yüzlerce ve hatta binlerce sonuçla ya da yöntemle karşılaşacaksınız. Anket doldurarak para kazanma, video izleyerek para kazanma, oyun oynayarak para kazanma gibi uzun bir liste karşınıza çıkacaktır ancak bu yöntemlerin çoğu hem çok cuzi miktarlarda para kazandırıyorken hem de normal bir işten çok daha fazla yorucu olacaktır.

Yukarıda örnek verilen internetten para kazanma yöntemleri genellikle internetten bedava para kazanma peşinde olan kişilerin uğraştığı ama bir süre sonra hiçbir kazanç elde edemeden yarıda bıraktığı yöntemlerdir. Çünkü “Bedava peynir sadece fare kapanında bulunur!” lafı boşuna söylenmiş bir laf değildir. Eğer e-ticaret gibi ürün ya da hizmet satışına yönelik bir ticari hedefiniz varsa ya da insanların faydasına olacak bir projeniz varsa ve bunu hayata geçirirseniz, bu yöntemlerle de internetten para kazanılır ama elbette her bir projenin maliyeti ve katlanılması gereken süreci vardır.

İnternetten para kazandıran meslekler illa ki vardır ancak bir meslek sahibi olabilmek için de bunun eğitimini almak gereklidir. Uzman bir doktor, ileri seviye yazılımcı, boya badana ustası, marangoz vs. hangi meslek dalı söz konusu olursa olsun bir üniversite eğitimi ya da uygulamalı eğitim yerine geçen bir çıraklık ve kalfalık dönemi vardır. Bu eğitim dönemlerine girilmeden asla bir meslek sahibi olunamaz.

İnternetten para kazanmak istiyorum diyorsanız, bunun için bütçenizi çok zorlamayacak bir maliyete katlanmaya değer görüyorsanız ancak aklınızda net bir fikir ya da proje yoksa veya internetten para kazandıran mesleklerden birine sahip değilseniz Google AdSense Danışmanlığı tam size göre demektir. Google AdSense Danışmanlığı ile hem bir meslek edineceksiniz hem de internetten pasif gelir etmenin en etkili ve çekici yöntemini öğreneceksiniz.

CAPTCHA Resmi

Bu sayede spam e-postaların önüne geçilmektedir, anlayışınız için teşekkürler.

İçindekiler

Google AdSense Nedir?

Google AdSense; Google’ın yayıncılara özel bir platformu olup yayıncının platformunda yayınladığı reklamlar aracılığıyla kazanç sağlayan bir Google ürünüdür.

Daha açıklayıcı olmak gerekirse, eğer bir internet siteniz, bloğunuz, YouTube kanalınız ile birlikte ziyaretçi kitleniz de varsa, Google AdSense tarafından sağlanan reklamlar sayesinde web siteniz üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Peki isteyen herkes Google AdSense ile para kazanma hayalini gerçekleştirebilir mi? Belli şartları karşıladığı takdirde elbette! Sağlanması gereken şartlar ise şunlardır:

 1. Tamamen özgün içeriklerden oluşan bir internet sitesi,
 2. Google ve Google AdSense politikalarına tam uyumluluk,
 3. Kayda değer oranda ziyaretçi kitlesi.

Yani bir internet siteniz varsa ve bu internet sitesi hem sağdan soldan alınmayan tamamen özgün içeriklere sahipse hem Google’ın web sitesi politikalarına ve Google AdSense politikalarına uygunsa hem de kazanç sağlamaya değer oranda ziyaretçi kitlesine sahipse Google AdSense ile kazanç sağlayabilirsiniz. Hatta buna Google AdSense ile pasif gelir elde etmek de diyebiliriz.

Yukarıda verilen tüm şartları sağlıyorsanız öncelikle Google AdSense başvurusu yapmanız ve onay almanız gerekir. Onay aldığınız andan itibaren internet sitenize reklam yerleşimlerini sağlayarak kazanç sağlamaya başlarsınız. Ancak yukarıdaki şartları sağlamak o kadar kolay olmadığı gibi bu şartları sağlamak bile Google AdSense onayı alabileceğinizi garanti etmez.

Zaten Google AdSense Danışmanlığı ile alınacak olan hizmetlerden birisi de bu onayın alınması için gereken püf noktalarıdır.

Google AdSense Danışmanlığı Nedir?

Google AdSense Danışmanlığı, Google AdSense ile kazanç sağlamayı garanti eden bir danışmanlık hizmetidir.

Yani bir internet sitesinin Google AdSense sayesinde kazanç sağlamasını sağlayacak tüm kriterlerin sağlanmasından, Google AdSense onayını alma sürecine kadarki tüm süreci kapsayan Google AdSense Danışmanlık Hizmeti, aynı zamanda daha sonrası için AdSense gelirlerinin nasıl arttırılacağı ile ilgili tam kapsamlı danışmanlık hizmetleri içerir.

Google AdSense, para kazanma noktasında özellikle web siteleri için çok cazip bir servistir. Bu nedenle de daha önce de bahsettiğimiz gibi Google AdSense ile para kazanmak hemen herkesin hayalidir ancak kısa bir araştırma yaptığınız takdirde bunu gerçekten başaran kişi sayısının çok az olduğunu görebilirsiniz. Çünkü Google AdSense, internet sitesi noktasında seçici olduğu gibi kazanç noktasında da sadece hak eden internet sitelerine bonkör davranmaktadır.

Yani Google AdSense başvurusu yaptınız ve onaylandı diye hemen kazanç sağlanır ya da hayal edilen kazançlara çok kolay ulaşılır diye bir kaide yoktur. Zaten internette en çok sorulan sorulardan bazıları da Google AdSense ne kadar kazandırırGoogle AdSense tıklama başına ne kadar veriyor, Google AdSense ne kadar para veriyor gibi sorulardır. Bu soruları soran kişilerin büyük bölümü Google AdSense onayı almayı başarmış ancak kazanç sağlayamayan kişilerdir.

Eğer Google AdSense ile para kazanmak istiyorsanız ancak kafanızda hala Google AdSense ile Nasıl Para Kazanılır sorusu yer alıyorsa hemen cevap verelim; Google AdSense Danışmanlığı alarak!

Google AdSense Danışmanlığı Neler İçerir?

Her ne kadar bu danışmanlık hizmetinin adı Google AdSense Danışmanlığı olsa da aslında sadece Google AdSense ile ilgili danışmanlık almıyorsunuz. Alacağınız hizmet tamamen sizin istek ve istikrarınıza bağlı olarak değişeceği gibi eğer tam kapasite kendinizi bu işe adarsanız ve disiplinli bir şekilde çalışırsanız uzmanlaşabileceğiniz konular şunlardır:

 • Web Tasarımı
 • WordPress
 • SEO
 • İçerik Üretimi
 • Sosyal Medya

Google AdSense Danışmanlığı ile yukarıdaki başlıkların tamamında kendinizi 4×4’lük geliştirebilirsiniz ama elbette bunun için gerçekten bu işe istekli olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde belki yalnızca 1 ya da 2 tanesinde bilgi sahibi olabileceğiniz gibi isteksiz kalırsanız ya da disiplinli bir şekilde ilerlemezseniz hiçbir şey öğrenemeyebilirsiniz!

Şimdi bu başlıkları bir de alt başlık olarak inceleyelim:

Web Tasarımı

Web tasarımı başlığı altında elbette sıfırdan web sitesi yapabilecek yazılım ve kodlama bilgisi alamayacaksınız çünkü bunun için yıllarınızı vermeniz gerekiyor. Bu kısmı bizim için WordPress gibi şahane bir CMS yazılımı halledecek.

Google AdSense Danışmanlığı kapsamında Web Tasarım ile ilgili kazanılacak yetenekler ve uzmanlıklar özetle aşağıdaki gibidir:

 • Alan Adı (Domain) Nedir?
 • Bir Alan Adı (Domain) Nasıl Değerlendirilir?
 • Hosting ve Sunucu Seçimi Neye Göre Yapılır?
 • İnternet Sitelerinde Var Olması Gereken Kriterler Nelerdir?
 • Bir İnternet Sitesi Nasıl Değerlendirilir?
 • Bir İnternet Sitesi Nasıl Google’ın Politikalarına Uygun Hale Getirilir?
 • İnternet Sitesi Güvenliği Nasıl Sağlanır?
 • Webmaster Araçları Nasıl Kullanılır?

Temel anlamda web tasarım başlığı altında yukarıdaki bilgilere eksiksiz bir şekilde vakıf olabileceksiniz.

WordPress

Bizi büyük bir kodlama ve yazılım derdinden kurtaracak olan dünyanın en iyi CMS sistemi WordPress, küçük çaplı blog sitelerinden tutun dünyanın en büyük kurum ve işletmelerine kadar hemen herkesin kullandığı ve tercih ettiği bir yazılımdır.

Google AdSense Danışmanlığı kapsamında WordPress ile ilgili kazanılacak yetenekler ve uzmanlıklar özetle aşağıdaki gibidir:

 • WordPress Nedir?
 • WordPress Nasıl Kurulur?
 • WordPress Temel Ayarları Nelerdir?
 • WordPress Tema Seçimi Nasıl ve Neye Göre Yapılır?
 • WordPress Eklenti Seçimi Nasıl ve Neye Göre Yapılır?
 • WordPress’te Olmazsa Olmaz Ayarlar ve Eklentiler Nelerdir?
 • WordPress’te Menü, Kategori, İçerik, Sayfa ve Bileşen Oluşturmanın Püf Noktaları Nelerdir?
 • WordPress için En İdeal Google AdSense Reklam Yerleşimi Nasıl Yapılır?

SEO

Başarılı bir web sitesinin arka planında iyi bir web sitesi alt yapısının ve düzenlemesinin yanı sıra en önemli faktörlerin başında SEO vardır. SEO uyumlu bir web sitesi her zaman birkaç adım öndedir.

AdSense Danışmanlığı kapsamında SEO ile ilgili kazanılacak yetenekler ve uzmanlıklar özetle şu şekildedir:

 • SEO Nedir?
 • WordPress SEO için Neler Gereklidir?
 • SEO Nasıl Yapılır?
 • Site İçi SEO, Site Dışı SEO ve Teknik SEO
 • SEO ve Ziyaretçi İlişkisi Nedir?

İçerik Üretimi

Takdir edersiniz ki bir internet sitesini öne çıkaran şey içeriktir. Blog, haber, video, e-ticaret vs. hangi kategoride olursa olsun bir internet sitesinin ziyaretçi çekebilmesi için kaliteli ve özgün içerikler en büyük rolü oynar.

Danışmanlık kapsamında İçerik Üretimi ile ilgili kazanılacak olan yetenekler ve uzmanlıklar özetle şu şekildedir:

 • İçerik Üretilecek En İdeal Sektör Nasıl Belirlenir?
 • Belirlenen Sektörde Rakipler Nasıl Analiz Edilir?
 • Üretilecek İçerik Konuları ve Başlıkları Nasıl Belirlenir?
 • Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır?

Sosyal Medya

Sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisini tartışamayız. Sosyal medya hesabı olmayan veya sosyal medya kullanmayan kişi sayısı modern toplumlarda yok denecek kadar azdır. Bu nedenle de sosyal medyayı web sitesi projelerinde kullanmamak büyük bir eksiklik olur.

AdSense Danışmanlığı kapsamında Sosyal Medya ile ilgili kazanılacak olan yetenekler ve uzmanlıklar özetle şu şekildedir:

 • Sosyal Medya Nedir?
 • Sosyal Medyanın Sağladığı Avantajlar Nelerdir?
 • Sosyal Medya Nasıl Etkili Kullanılır?
 • Hangi Sosyal Medya Platformları Kullanılmalıdır?
 • Sosyal Medya ile Nasıl Ziyaretçi Kitlesi Elde Edilir?

Google AdSense Danışmanlığı Süreci Nasıl İşler?

Google AdSense Danışmanlık Hizmeti’nden faydalanmaya karar verdiğiniz takdirde ihtiyacımız olan bir süre olacak ve bu süreci de etkili bir şekilde kullanmamız gerekecek. Keşke elimizde sihirli bir değnek olsa ve anında istediğimiz başarıyı yakalasak ancak maalesef her işte olduğu gibi bu işte de zaman oldukça önemlidir.

Toplam danışmanlık süreci için minimum 3 aylık maksimum 1 yıllık bir sürecimiz olacak. Bu süreci ise aşağıda maddelediğimiz sıralamaya göre değerlendirip en etkili şekilde kullanacağız:

 1. Tanışma ve Değerlendirme
 2. Sözlü Öğretim
 3. Uygulamalı Öğretim
 4. Uygulama ve İnceleme

Bu süreç elbette alınan hizmet içeriğine ve sahip olunan bilgi ve yeteneklere göre değişebilir ancak emin olunması gereken tek bir konu var ki o da sürecin en etkili şekilde kullanılacağıdır.

Google AdSense Danışmanlığı Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlandırma konusunda tek bir fiyat üzerinden hareket etmek yerine güncel durum, bilgi, yetenek ve istek durumuna göre bir fiyatlandırma stratejisini belirlemek daha uygundur.

Çünkü kimileri verilecek olan bilgilerin büyük çoğunluğuna vakıf iken kimileri hiçbir bilgiye sahip olmayabilir ve bu da sabit bir fiyatlandırma söz konusu olduğunda adaletsizliğe yol açabilir.

Google Adsense Danışmanlığı ile İlgili Sıkça Sorulan Sorular

Danışmanlıkla İlgili Genel Sorular

AdSense Danışmanlığı ile Kesin Kazanç Sağlayabilir miyim?

Aldığınız danışmanlık ve eğitim süreci boyunca öğrenilen tüm bilgileri en doğru şekilde uygular ve elde edilen verileri en doğru şekilde kullanırsanız kazanmamak için hiçbir sebebiniz yok.

AdSense Danışmanlığı ile Ne Zaman Kazanmaya Başlarım?

Yeni web sitelerinde ortalama 6 aydan sonra kazanç sağlanmaya başlarken mevcut web sitelerinde bu süreç daha kısa sürebilmektedir ancak bu süreler yapılması ve uygulanması gereken tüm işlemlerden sonra başlamaktadır. Ayrıca kazançlar başlangıçta düşük seviyelerde olurken eksiksiz ve disiplinli bir çalışma süreci uygulandığı takdirde düzenli olarak kazançlarda artış olacaktır.

Danışmanlık Ücreti Dışında Başka Masraflar Olacak mı?

Ek masraflar olacaktır ancak bu masrafların ne kadar olacağı tamamen danışanın bilgisine, yeteneğine ve tecrübesine kalmış bir durumdur. Örneğin masraflardan birisi kullanılacak tema seçiminde tema ücretidir ancak eğer temanın kendisi ya da alternatifi danışanda mevcutsa bu masraf elenmiş olur. Veya alınacak olan eklentilerden ve yazılımlardan biri danışanda varsa ya da danışan bunu kendi halledebiliyorsa bu masraf da yine elenmiş olur.

Yasal Olmayan (İllegal) Yöntemler Danışmanlık Hizmetinde Yer Alıyor mu?

Danışmanlık ve eğitim süresince öğretilecek ve anlatılacak olan tüm yöntemler tamamen yasal yöntemlerdir ve hiçbir şekilde illegal bilgi ya da veriler içermemektedir. Ayrıca yine yöntemler arasında Google ve Google AdSense politikalarına aykırı hiçbir durum söz konusu değildir.

Zaman İçerisinde Yeniden Danışmanlık Almam Gerekir mi?

Birçok şeyde olduğu gibi web tasarım standartları, Google standartları ve Google AdSense politikaları elbette güncellenecek ve geliştirilecektir. Ancak bu danışmanlık hizmeti kapsamında alınan bilgi ve veriler doğrultusunda hem büyük oranda sahip olunan bilgiler hala geçerli kalacaktır hem de yeni politikalara ve standartlara temel bilgiler edinildiği için çok kolay adapte olunacaktır.

Google AdSense ile İlgili Sorular

Google AdSense Onayını Kesin Alabilir miyim?

Danışmanlık hizmetinin en temelindeki olay zaten sorunsuz bir şekilde Google AdSense onayı almayı kapsamaktadır. Danışan tüm bilgiler ışığında kurallara ve politikalara uygun şekilde işlem yaptığı takdirde onay alınmaması için hiçbir sebep bulunmuyor.

Google AdSense Hesabım Daha Sonra Kapanır mı ya da Banlanır mı?

Google AdSense, politikalarını uygulama konusunda çok hassas ve titizdir. Bu nedenle de seçici olduğu kadar gaddar olduğu zamanlar da olacaktır ancak emin olunması gereken konu şudur ki alınacak olan danışmanlık ve eğitim süreci %100 doğal ve kurallara uygun olacağından banlanma riski de hesabın kapanma riski de minimuma yakındır.

Google AdSense Sayesinde Ne Kadar Kazanabilirim?

Bu tamamen kişinin kendi azmi ve istikrarı ile ilgili bir konudur. Erken pes edenler elbette sıfır kazançla işi sonlandırırlar ancak çalışma performansına göre aylık 1 asgari ücret de elde edebilirsiniz bir otomobil parası da kazanabilirsiniz.

Unutulmaması gereken tek şey şu; ne kadar ekmek o kadar köfte! Yani ne kadar çok çalışılırsa o kadar çok kazanç sağlanır.

Google AdSense Hesabıma Saldırı Olursa Ne Olacak?

Alınması gereken tüm tedbirler alınacağından ve Google AdSense politikalarına %100 uyulacağından yapılacak saldırılardan da korkulmasına gerek kalmayacak. Tabi ki Google AdSense gelen saldırılar sonucu otomatik bazı yaptırımlar uygulayabilir ama haklı olunduğu sürece çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur!

Web Tasarım ve SEO ile İlgili Sorular

Web Sitesi Yapmayı Bilmiyorsam Ne Olacak?

Alınacak danışmanlık içeriğine göre bir destek sürecimiz olacak. Bu süreçte web sitesi kurulumunu ve tüm ayarlamaları bizzat kendimiz yapacağız ve danışana da nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde anlatacağız. Zaten yukarıda daha önce bahsettiğimiz gibi danışmanlık sürecinde sadece anlatıp geçmek yerine yetkinlik kazandırmak en temel amaç olacak.

WordPress Dışında Başka Bir CMS ya da Özel Bir Alt Yapı Kullanılamaz mı?

Kullanılabilir! Ancak bu durumda yapılması gereken tüm işlemler manuel olarak ya da ayrıca geliştirilecek yazılımlarla sağlanacağından bu noktada tüm sorumluluk danışana ait olacaktır.

Bir diğer konu ise WordPress’in bu işte işimizi fazlasıyla kolaylaştırması söz konusu olduğundan farklı bir CMS ya da özel bir alt yapı söz konusu olursa danışmanlık süreci de kazanmaya başlama süresi de etkilenecektir.

Birden Fazla Web Sitesi Yapabilir miyim?

Dileyen danışanlar 10 tane web sitesi için yine çalışabilirler ancak web sitesi sayısı artışı demek iş yükünün de artışı anlamına geleceğinden bizim tavsiyemiz tek bir web sitesi için çalışılması olacaktır.

Danışmanlık Hizmetinden Sonra Web Tasarım Uzmanı Olabilir miyim?

Bu durumu iki faktör belirler; alınacak danışmanlık hizmetinin içeriği ve danışanın öğrendiği bilgilerin üstüne ne kadar daha değer ve uzmanlık katabildiği! Yine aynı noktaya geleceğiz ki eğer istikrar sağlanırsa elbette isteyen danışanlar web tasarım uzmanı olabilirler.

Bu Danışmanlık Hizmetinden Sonra SEO Uzmanı Olabilir miyim?

Danışmanlık hizmeti ve eğitimi kapsamında SEO ile ilgili bilmeniz gereken tüm temel bilgilere vakıf olacaksınız. Ancak bu temel bilgileri geliştirdiğiniz takdirde bir SEO Uzmanı olarak çalışma hayatınıza devam edebilirsiniz.

İçerik Üretimi ve Sosyal Medya ile İlgili Sorular

İçerikleri Nasıl ve Neye Göre Üreteceğim?

Bunu zaten biz size söyleyeceğimiz ve yönlendireceğimiz için bu konuda kaygı duymanıza gerek yok. Üretilecek tüm içeriklerin neye göre, nasıl, ne zaman ve nerede üretileceğini ve nasıl yayınlanacağını en ince detayına kadar öğreneceksiniz.

Üretilecek İçerikler Tam Olarak Nelerdir?

Ağırlıklı olarak makalelerden oluşan içerikler üreteceğiz. Bunun dışında gerekirse ya da arzu edilirse video, görsel, ses dosyası ve sunum dosyası da üreteceğiz ve nasıl üretildiğini birlikte öğreneceğiz.

Sosyal Medyayı Kullanmak Zorunda mıyım?

Aslında zorunda değilsiniz ama sosyal medya sürecimizi hızlandıracak bir faktör olduğundan çok önemlidir. Sosyal medyayı kullanmadan ilerlemek istersek ya ek masraflarımız çoğalır ya da kazanmaya başlama sürecimiz uzar.

Hangi Sosyal Medya Platformlarını Kullanacağız?

Ücretsiz ön görüşme gerçekleştirmek, tanışmak ve detaylı bilgi almak için İletişim sayfasındaki formu doldurarak gönderebilirsiniz veya WhatsApp üzerinden iletişim kurabilirsiniz.